Sports Schedule

THUR, SEPT. 8
Prep Softball
TBA — West Lauderdale at Neshoba Central
TBA — Newton County at Philadelphia
3 p.m.  — Kemper Academy at Newton County Academy
5 p.m. — Noxapater at French Camp
6 p.m. — Houston at East Webster
6:30 p.m. — Louisville at Caledonia
6:30 p.m. — Bruce at Eupora
Junior College Football
6:30 p.m. — Northeast Miss. at East Central
6:30 p.m. — Southwest Miss. at Holmes
7 p.m. — EMCC at Gulf Coast
FRIDAY, SEPT. 9
Prep Football
7 p.m. — Choctaw Central at Sumrall
7 p.m. — Choctaw County at Eupora
7 p.m. — Houston at East Webster
7 p.m. — French Camp at Sebastopol
7 p.m. — Delta Academy at Kemper Academy
7 p.m. — Kemper County at West Florida
7 p.m. — Leake Academy at Simpson
7 p.m. — Louisville at Philadelphia
7 p.m. — Nanih Waiya at Leake County
7 p.m. — West Lauderdale at Neshoba Central
7 p.m. — Noxapater at Ethel
7 p.m. — Union at Lake
7 p.m. — Wayne Academy at Winston
SAT, SEPT 10
College Football
TBA — Jackson State vs. Tennessee State in Memphis
1 p.m. — Belhaven at Wisconsin-Whitewater
1 p.m. — Trinity University at Millsaps
3 p.m. — Wofford at Ole Miss
4 p.m. — Alabama A&M at MS Valley State
6 p.m. — Mississippi College at Florida Tech
6 p.m. — Alabama State at Alcorn State
6 p.m.  — South Carolina at MSU
6 p.m. — Savannah State at USM
6 p.m. — Texas A&M-Commerce at Delta State
6 p.m. — West Alabama at Stephen F. Austin
6 p.m. — McNeese State at Louisiana-Lafayette
6 p.m. — Georgia State at South Alabama
Prep Softball
TBA — Houston Tournament (East Webster, Eupora, Houston entered)
MONDAY, SEPT. 12
Prep Softball
TBA — Philadelphia at Choctaw Central
5 p.m. — Winston Academy at Oak Hill Academy
5:45 p.m. — Carroll Academy at Leake Academy
6 p.m. — Nanih Waiya at Noxapater
6 p.m. — Leake Central at Louisville
TUESDAY, SEPT. 13
Prep Volleyball
6 p.m. — Choctaw County at Aberdeen
Prep Softball
TBA — Neshoba Central at Choctaw Central
5 p.m. — Winston Academy at Heritage Academy
6 p.m. — Kosciusko at Louisville
6:30 p.m. — Union at Lake
6:30 p.m. — East Webster at Bruce
6:30 p.m. — Eupora at Calhoun City
THURSDAY, SEPT. 15
Prep Volleyball
6 p.m. — Choctaw County at West Lowndes
Prep Softball
TBA — Choctaw Central at Neshoba Central
5 p.m. — Leake County at French Camp
6 p.m. — Caledonia at Louisville
6 p.m. — Calhoun City at East Webster
6:30 p.m. — Eupora at Winona
7 p.m. — Enterprise at Union
Junior College Football
6 p.m. — East Central at Pearl River
6:30 p.m. — Mississippi Delta at Holmes
7 p.m — Northeast Miss. at EMCC
College Football
6:30 p.m. — Arkansas-Pine Bluff at Alcorn State

FRIDAY, SEPT. 16
Prep Football
7 p.m. — Winston at Simpson
7 p.m. — Union at Newton County
7 p.m. — Philadelphia at Quitman
7 p.m. — Choctaw Central at Enterprise
7 p.m. — Houston at Choctaw County
7 p.m. — East Webster at Ray Brooks
7 p.m. — Eupora at J.Z. George
7 p.m. — Montgomery County at French Camp
7 p.m. — Kemper Academy at Calhoun
7 p.m. — Kemper County at Neshoba Central
7 p.m. — Leake Academy at Copiah
7 p.m. — Louisville at Lafayette County
7 p.m. — Sebastopol at Nanih Waiya
7 p.m. — French Camp at Noxapater

SATURDAY, SEPT. 17
Prep Softball
TBA — Jackson Prep Tournament (Leake entered)
TBA — Sebastopol Tournament (Noxapater entered)
TBA — West Lauderdale Tournament (Union, Philadelphia, Eupora  entered)
College Football
TBA — Grambling at Jackson State
1 p.m. — Belhaven at Huntingdon College
1 p.m. — Delta State at West Georgia
1 p.m. — Millsaps at University of Chicago
2:30 p.m. — Alabama at Ole Miss
6 p.m. — MSU at LSU
6 p.m.  —Troy at USM
6 p.m. — West Alabama at Mississippi College
6 p.m. — South Alabama at Louisiana-Lafayette
7 p.m. — Mississippi Valley State at Texas Southern

MONDAY, SEPT. 19
Prep Softball
TBA — Philadelphia at Neshoba Central
4:45 pm. — Leake at Newton County Academy
5 pm — Oak Hill Academy at Winston Academy
6 p.m. — French Camp at Noxapater
6:30 p.m. — Louisville at North Pontotoc
7 p.m. — Union at Clarkdale

TUESDAY, SEPT. 20
Prep Volleyball
6 p.m. — Choctaw County at Grace Christian
Prep Softball
TBA — Callaway at Neshoba Central
TBA — Southeast Lauderdale at Philadelphia
5:45 p.m. — Jackson Prep at Leake Academy
6 p.m. — Louisville at Nanih Waiya
6 p.m. — Winona at East Webster
6:30 p.m. — Winston Academy at Winona Christian
7 p.m. — Newton at Union

THURSDAY, SEPT. 22
Prep Softball
TBA — Houston at Neshoba Central
5 p.m. — Nanih Waiya at French Camp
6 p.m. — Calhoun City at Louisville
6:30 p.m. — East Webster at Eupora
Junior College Football
6:30 p.m. — Gulf Coast at East Central
6:30 p.m. — Holmes at Coahoma
7 p.m. — EMCC at Itawamba
7 p.m. — Northeast Miss. at Coahoma

FRIDAY, SEPT. 23
Prep Football
Open — Choctaw Central
7 p.m. — Choctaw County at Bruce
7 p.m. — South Pontotoc at East Webster
7 p.m. — Eupora at Houston
7 p.m. — French Camp at McAdams
7 p.m. — Park Place at Kemper Academy
7 p.m. — Kemper County at Noxubee County
7 p.m. — Leake Academy at Winston
7 p.m. — Amanda Elzy at Louisville
7 p.m. — Nanih Waiya at Montgomery County
7 p.m. — Holmes County at Neshoba Central
7 p.m. — Noxapater at Sebastopol
7 p.m. — Leflore County at Philadelphia
7 p.m. — Madison St. Joe at Union

SATURDAY, SEPT. 24
Prep Softball
TBA — Smithville Tournament
College Football
TBA — Georgia at Ole Miss 
TBA — Louisiana-Lafayette at Tulane
TBA — Nicholls State at South Alabama
1 p.m. — Hendrix College at Millsaps College
2:30 p.m. — MSU at UMass
3 p.m. — Alcorn State at Grambling
4 p.m. — Prairie View at Mississippi Valley State
5 p.m. — Jackson State vs. Arkansas-Pine Bluff at Little Rock
6 p.m. — Shorter at Delta State
6 p.m. — North Alabama at West Alabama
7 p.m. — USM at UTEP
7 p.m. — Cumberland (Tenn.) at Mississippi College

MONDAY, SEPT. 26
Prep Softball
5 p.m. — Kosciusko at French Camp
6 p.m. — North Pontotoc at Louisville
6 p.m. — Heidelberg at Union (DH)

TUESDAY, SEPT. 27
Prep Volleyball
6 p.m. — Choctaw County at Pisgah
Prep Softball
TBA — Ridgeland at Neshoba Central
TBA — Philadelphia at George County
6 p.m. — French Camp at Sebastopol
6 p.m. — East Webster at Winona
6:30 — Louisville at Kosciusko
6:30 p.m. — Calhoun City at Eupora

THURSDAY, SEPT. 29
Prep Volleyball
6 p.m. — Starkville at Choctaw County
Prep Softball
TBA — Neshoba Central at West Lauderdale
TBA — Philadelphia at Southeast Lauderdale
6 p.m. — Starkville at Louisville
6 p.m. — Eupora at East Webster
7 p.m. — Union at Enterprise
Junior College Football
6:30 p.m. — Holmes at Northwest Miss.
7 p.m.— East Central at Co-Lin
7 p.m. — Miss. Delta at EMCC
7 p.m. – Coahoma at Northeast Miss.
College Football
6 p.m. — West Alabama at Shorter
6 p.m. — Mississippi College at Delta State

FRIDAY, SEPT. 30
Prep Football
7 p.m. — Southeast Lauderdale at Choctaw Central
7 p.m. — Choctaw County at Kemper County
7 p.m. — East Webster at Calhoun City
7 p.m. — Okolona at Eupora
7 p.m. — French Camp at Starkville Academy
7 p.m. — Delta Streets at Kemper Academy
7 p.m. — Manchester at Leake Academy
7 p.m. — Louisville at Leake Central
7 p.m. — McAdams at Nanih Waiya
7 p.m. — Neshoba Central at Vicksburg
7 p.m. — Montgomery County at Noxapater
7 p.m. — Philadelphia at Forest
7 p.m. — Union at Bay Springs
7 p.m. — Winston Academy at Hartfield

SATURDAY, OCT. 1
Prep Softball
TBA — East Webster Tournament (Noxapater, Eupora, East Webster entered)
TBA — Philadelphia Tournament (Philadelphia, Neshoba Central, Union entered)
College Football
TBA — Alcorn State at Arkansas in Little Rock
TBA — Memphis at Ole Miss (HC)
TBA — San Diego State at South Alabama
1 p.m. — East Texas Baptist University at Belhaven
2 p.m. — Mississippi Valley State at Jackson State
6 p.m. —Rice at USM
7 p.m. — Louisiana-Lafayette at New Mexico State

MONDAY, OCT. 3
Prep Softball
TBA — Philadelphia at Newton County
5 p.m. — Ethel at French Camp
6 p.m. — Nanih Waiya at Louisville

TUESDAY, OCT. 4
Prep Volleyball
6 p.m. — New Hope at Choctaw County
Prep Softball
TBA — Neshoba Central at Houston
TBA — Velma Jackson at Philadelphia
TBA — Union at Newton
6 p.m. — Sebastopol at Noxapater
6 p.m. — Bruce at East Webster

THURSDAY, OCT. 6
Prep Volleyball
6:30 p.m. — Choctaw County at Starkville
Prep Softball
TBA — Choctaw Central at Philadelphia
TBA — Newton County at Neshoba Central
6 p.m. — Louisville at Noxapater
6 p.m. — East Webster at Calhoun City
6:30 p.m. — French Camp at Ethel
6:30 p.m. — Winona at Eupora
7 p.m. — Clarkdale at Union
Junior College Football
6:30 p.m. — EMCC at Holmes
6:30 p.m. — Jones County JC at East Central
6:30 p.m. – Itawamba at Northeast Miss.

FRIDAY, OCT. 7
Prep Football
7 p.m. — Philadelphia at Southeast Lauderdale
7 p.m. — Enterprise at Union
7 p.m. — Heritage at Winston Academy
7 p.m. — Kemper County at Choctaw Central
7 p.m. — Forest at Choctaw County
7 p.m. — Winona at East Webster
7 p.m. — Eupora at Bruce
7 p.m. — Nanih Waiya at French Camp
7 p.m. — Starkville Academy at Leake Academy
7 p.m. — Caledonia at Louisville
7 p.m. — Canton at Neshoba Central
7 p.m. — Noxapater at McAdams
7 p.m. — Kemper Academy at Unity Christian Academy

SATURDAY, OCT. 8
College Football
TBA — Auburn at MSU
11 a.m. — USM at UT-San Antonio
1 p.m. — Millsaps at Centre College
2 p.m. — Alcorn State at Alabama A&M
2 p.m. — West Florida at Mississipi College
3:30 p.m. — Mississippi Valley State at Montana
4 p.m. — Delta State at West Alabama
6 p.m. — Belhaven at Sul Ross State

TUESDAY, OCT. 11
Prep Volleyball
7 p.m. — Choctaw County at Greenville

WEDNESDAY, OCT. 12
College Football
7 p.m. — Appalachian State at Loouisiana-Lafayette

THURSDAY, OCT. 13
Prep Volleyball
6 p.m. — Grace Christian at Choctaw County
Junior College Football
6:30 p.m. – Co-Lin at Holmes
7 p.m. — Northeast Miss. at Mississippi Delta

FRIDAY, OCT. 14
Prep Football
7 p.m. — Choctaw Central at Forest
7 p.m. — Choctaw County at Philadelphia
7 p.m. — Okolona at East Webster
7 p.m. — Winona at Eupora
7 p.m. — French Camp at Noxapater
7 p.m. — Kemper Academy at Central
7 p.m. — Kemper County at Southeast Lauderdale
7 p.m. — Oak Hill at Leake Academy
7 p.m. — Noxubee County at Louisville
7 p.m. — Smithville at Nanih Waiya
7 p.m. — Neshoba Central at Germantown
7 p.m. — Union at Clarkdale
7 p.m. — Sylva-Bay at Winston Academy
Open — Kemper Academy
College Football
9:15 p.m. — MSU at BYU

SATURDAY, OCT. 15
Junior College Football
2 p.m. — Northwest Miss. at EMCC
2:30 p.m. — Hinds at East Central
College Football
TBA — MSU at BYU
TBA —USM at LSU
TBA — Ole Miss at Arkansas
TBA — Texas Southern at Alcorn State
TBA — Southern University at Jackson State
1 p.m. — Birmingham-Southern at Millsaps
1 p.m. — West Alabama at West Georgia
1 p.m. — McMurry University at Belhaven (HC)
2 p.m. — Mississippi Valley State at Alabama State
3 p.m. — Valdosta State at Mississippi College
4 p.m. — University of West Florida at Delta State
6 p.m. — South Alabama at Arkansas State

THURSDAY, OCT. 20
Prep Football
7 p.m. — Noxapater at Nanih Waiya
Junior College Football
6:30 p.m. — EMCC at Coahoma
6:30 p.m. — East Central at Northwest Miss.
6:30 p.m. — Holmes at Northeast Miss.
College Football
6:30 p.m. — Troy at South Alabama

FRIDAY, OCT. 21
Prep Football
7 p.m. — Philadelphia at Choctaw Central
7 p.m. — Ridgeland at Neshoba Central
7 p.m. — Southeast Lauderdale at Choctaw County
7 p.m. — East Webster at Bruce
7 p.m. — Eupora at Calhoun City
7 p.m. — Durant at French Camp
Open — Kemper Academy
7 p.m. — Forest at Kemper County
7 p.m. — Leake Academy at Heritage
7 p.m. — Louisville at Houston
7 p.m. — Newton at Union
7 p.m. — Winston Academy at Starkville Academy

SATURDAY, OCT. 22
College Football
TBA — Ole Miss at LSU
TBA — MSU at Kentucky
1 p.m. — Mississippi College at West Georgia
1 p.m. — Delta State at Valdosta State
2 p.m. — Washington University (St. Louis) at Millsaps
2 p.m. — Jackson State at Texas Southern
2 p.m. — Grambling at Mississippi Valley State
6 p.m. — Belhaven at Louisiana College
6 p.m. — Florida Tech at West Alabama
6 p.m. — Louisiana-Lafayette at Texas State

THURSDAY, OCT. 27
Junior College Football
6:30 p.m. — Northeast Miss. at Northwest Miss.
7 p.m. — Hinds at EMCC